Abelkonkurransen 2022/2023 nb

Den beste tredjedelen etter andre runde

Tallene til høyre viser henholdsvis antall poeng etter første runde, etter andre runde og samlet poengsum. Ved lik samlet poengsum rangeres de som har høyest poengsum i andre runde først. Totalt var det 2499 deltakere i Abelkonkurransen, 270 elever kvalifiserte seg til andre runde og 253 deltok.

1. David Strømme Eikeland, Sandnes videregående skole (Sandnes) 100 100 200
James Jia, Blindern videregående skole (Oslo) 100 100 200
3. Nripendra Bhati, Oslo International School (Bærum) 95 100 195
4. Zejia He, Oslo International School (Bærum) 100 80 180
5. Edvard Walde Heimdal, Oslo katedralskole (Oslo) 80 90 170
6. Vemund Hus, Bømlo vidaregåande skule (Bømlo) 87 80 167
7. Mats Edwin Lindegaard, Norges Toppidrettsgymnas Kongsvinger AS (Kongsvinger) 74 90 164
8. Emil Ryd, UWCRCN (UWC Red Cross Nordic) 82 80 162
9. Ivar Lee Fevang, Rosenborg skole (Trondheim) 70 90 160
Peter Færøy Klivnoy, Metis videregående AS (Bergen) 100 60 160
11. Vebjørn Holm-Gjerde, Hamar katedralskole (Hamar) 86 60 146
12. Emil Guntvedt, Oslo katedralskole (Oslo) 65 80 145
Justin Jia, Bøler skole (Oslo) 75 70 145
14. Adam Joel Bregård, Nydalen videregående skole (Oslo) 82 60 142
15. Mina Johanne Heier, Elvebakken videregående skole (Oslo) 81 60 141
16. Eivind Hamre, Nordahl Grieg videregående skole (Bergen) 60 80 140
Patrick Fredriksen Thorkildsen, Thor Heyerdahl videregående skole (Larvik) 80 60 140
18. Hallvard Flatberg, Heimdal videregående skole (Trondheim) 68 70 138
19. Simen Eilevstjønn, Sandnes videregående skole (Sandnes) 67 70 137
Torstein Barvik Molstad, Hadeland videregående skole (Gran) 77 60 137
21. Jaesung Shin, Blindern videregående skole (Oslo) 85 50 135
22. Håkon Tjøstheim Støren, St Svithun videregående skole (Stavanger) 73 60 133
23. Sander Eikemo Andreassen, Byåsen videregående skole (Trondheim) 59 70 129
Yuliya Zabelina, Kongsbakken videregående skole (Tromsø) 69 60 129
25. Vetle Tjøstheim Støren, St Svithun videregående skole (Stavanger) 58 70 128
Olav Sebastian Blix, Stabekk videregående skole (Bærum) 68 60 128
Magnus Flydal Jenstad, Østerås skole (Bærum) 78 50 128
Aksel Løvholt, Oslo katedralskole (Oslo) 78 50 128
29. Maryam Modupeola Omobolanle Idowu, Trondheim katedralskole (Trondheim) 61 60 121
Knut Hermann Stenvaag, Fagerlia - Ålesund videregående skole (Ålesund) 61 60 121
31. Alexander Ramm Østgaard, Stabekk videregående skole (Bærum) 70 50 120
32. Lingyang Kong, Arendal International School (Ais) (Arendal) 68 50 118
33. Adrian Dobbe Flemmen, Bergen katedralskole (Bergen) 77 40 117
34. Øystein Berntzen, Elvebakken videregående skole (Oslo) 66 50 116
Runlin Shu, Norges Realfagsgymnas ungdomsskole Bærum AS (Bærum) 66 50 116
Lucas Giac Nhan Vo, Lillestrøm videregående skole (Lillestrøm) 86 30 116
37. Felix Gia-Hung Pham, Stabekk videregående skole (Bærum) 65 50 115
Trygve Hellebø, Akademiet realfagsskole Oslo AS (Oslo) 65 50 115
39. Alperen Akin, Ski videregående skole (Nordre Follo) 73 40 113
40. Johannes Husby, Molde videregående skole (Molde) 61 50 111
Ingunn Skoglund, Orkdal vidaregåande skole (Orkland) 61 50 111
42. Herman Nygård Kvam, Lillestrøm videregående skole (Lillestrøm) 70 40 110
43. Melanie Chelsea Nguyen Schøyen, Byåsen videregående skole (Trondheim) 59 50 109
Emil Jenius Gaustad, Bjertnes videregående skole (Nittedal) 59 50 109
Vetle Rød Dahl, Lillestrøm videregående skole (Lillestrøm) 69 40 109
46. Esten Bakken, Gauldal videregående skole (Midtre Gauldal) 58 50 108
47. Sigurd Skudal, Østerås skole (Bærum) 67 40 107
Alexander Grøndal Tryggestad, Persbråten videregående skole (Oslo) 77 30 107
49. Jakob Brunvatne Olafsen, Lambertseter videregående skole (Oslo) 66 40 106
Shailesh Shadadcharan, Elvebakken videregående skole (Oslo) 66 40 106
51. Aleksander Sørgjerd Fasting, Nydalen videregående skole (Oslo) 65 40 105
52. Andrew Wang, Oslo International School (Bærum) 73 30 103
53. James Feng, UWCRCN (UWC Red Cross Nordic) 71 30 101
54. Erlend Sommerhein, Østerås skole (Bærum) 50 50 100
Jens Teigen Fresvig, Thora Storm videregående skole (Trondheim) 60 40 100
56. Jonas Sunde Kobberdal, Oslo katedralskole (Oslo) 59 40 99
57. Amund Dahlmo Berge, Tertnes vidaregåande skule (Bergen) 58 40 98
58. Vetle Breiteig Berg, Tangen videregående skole (Kristiansand) 57 40 97
Samuel Hessen Bjerke, Nydalen videregående skole (Oslo) 67 30 97
60. Martin Sundal Aspås, Levanger videregående skole (Levanger) 56 40 96
Eirik Vie Strisland, Nydalen videregående skole (Oslo) 56 40 96
Julie Kvande, Oslo International School (Bærum) 66 30 96
63. Hubert Wyderski, Hafstad videregående skule (Sunnfjord) 65 30 95
Timothy Andreas Sørskår, Vardheia ungomsskule (Time) 65 30 95
Seungbean Sohn, Oslo International School (Bærum) 65 30 95
Yura Mizutani, UWCRCN (UWC Red Cross Nordic) 75 20 95
67. Elias Gravdal, Voss gymnas (Voss) 64 30 94
Samuel Vasshus, St. Olav videregående skole (Stavanger, Rogaland) 64 30 94
Eivind Njåstad Bjørn, Elvebakken videregående skole (Oslo) 64 30 94
Vetle Vivelid Juvik, Askøy videregående skole (Askøy) 64 30 94
71. Yuji Zhang, UWCRCN (UWC Red Cross Nordic) 63 30 93
72. Isak Anda, Kristelig gymnasium AS (Oslo) 62 30 92
73. Oliver Hovden, Vardafjell videregående skole (Haugesund) 61 30 91
Jens Lerang Chance, Blindern videregående skole (Oslo) 71 20 91
75. Isak Tefilm Pedersen, Vest-Lofoten videregående skole (Vestvågøy) 50 40 90
Jan Eric Hassall, Bergen katedralskole (Bergen) 50 40 90
Andrea Caroline Stave-Johansen, Nydalen videregående skole (Oslo) 50 40 90
Fredrik Røykenes Antoniussen, Sandvika videregående skole (Bærum) 70 20 90
79. Fredrik Østlie Pettersen, Hamar katedralskole (Hamar) 59 30 89
Alessandro Sainaghi, St. Olav videregående skole (Stavanger, Rogaland) 79 10 89
81. André Gjestemoen-Von Hirsch, Sola videregående skole (Sola) 58 30 88
Anton Isaksen, Norges Realfagsgymnas Bærum AS (Bærum) 58 30 88
83. Snorre Hansen Wilhelmsen, Kongsbakken videregående skole (Tromsø) 67 20 87
84. Sander Ramsdal Lindquist, Lambertseter videregående skole (Oslo) 56 30 86
Anders Skaret Johansen, Sandefjord videregående skole (Sandefjord) 56 30 86
Alexander Nottveit, Lørenskog videregående skole (Lørenskog) 56 30 86
Sigve Runde Barlaug, Lillestrøm videregående skole (Lillestrøm) 56 30 86